Forumul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» „Flori de piatră-Bijoux" albumul II-bijuterii artizanale marca Didina Sava
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Icon_minitimeAstazi la 5:21 pm Scris de Didina Sava

» Decorațiuni din fetru
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Icon_minitimeLun Dec 28, 2020 3:35 pm Scris de Didina Sava

» Roxana Elena Sava-lucrari de arta plastica personale
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Icon_minitimeJoi Ian 16, 2020 8:12 pm Scris de Didina Sava

» Mihaela Moşneanu
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Icon_minitimeVin Feb 23, 2018 6:30 pm Scris de Mihaela Moşneanu

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul I-bijuterii artizanale marca Didina Sava
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Icon_minitimeLun Mar 13, 2017 3:15 pm Scris de Didina Sava

» Heraclidul Alb roman semi-SF
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Icon_minitimeMar Iul 12, 2016 12:43 am Scris de Varganici Costica

» Singurătăţile noastre-Titi Nechita
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Icon_minitimeSam Mar 19, 2016 12:03 pm Scris de tyk

» Gustări şi aperitive
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Icon_minitimeLun Feb 01, 2016 6:59 pm Scris de Didina Sava

» Dorina Neculce
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Icon_minitimeDum Mar 15, 2015 1:42 am Scris de Dorina Ciocan

Facebook- Flori De Piatră Bijoux
https://www.facebook.com/floridepiatrabijoux/
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Site-uri preferate
Retete culinare
Reţele de socializare
Parteneri
forum gratuit

07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara

In jos

07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Empty 07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara

Mesaj  Didina Sava Mar Iun 02, 2009 5:04 pm

07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Clip_311
Bucuria mea este incomensurabila,caci sub egida asociatiei 'Universul Prieteniei',s-a realizat editarea acestui volum de debut-'PRIMAVARA'.Este primul proiect pe linie culturala al asociatiei ,de care m-am ocupat personal,prin adunarea textelor,transcrierea pe alocuri in diacritice,asezarea in pagina,distribuirea si inserarea graficii ,impreuna cu Rodica,care a asigurat contractul si contactul cu editura,s-a ocupat de partea financiara,si de multe ori si de corespondenta cu autorii.Autorii sunt neogenisti,versurile sau proza lor le-ati citit ,noi, ASOCIATIA 'UNIVERSUL PRIETENIEI' am avut curajul sa adunam aceste creatii intr-un volum de debut,spre bucuria autorilor si incantarea cititorilor.Grafica acestui volum este realizata de ELENA HABASESCU SI MARIANA DANIELA MANU(bioluminiscenta)
Distinsi autori
CAMELIA BOHOLTEANU(andrabarbu),DANIDANAM.ELENA HABASESCU,VASILICA ILIE(vali 53),RODICA POPOVICI(curaj),IOANA VOICILA DOBRE(ionela),ATENA MARIANA ZARA,(atena)PETRICA ANDRIES,va multumesc ca ati avut incredere in noi,va multumesc ca ati raspuns chemarii noastre de a edita acest volum,si va multumesc pentru recunostinta voastra,pe care eu o simt din plin,e ca si cum din opt suflete se concentreaza asupra mea deodata un torent de caldura si emotie ziditoare,care pe mine ma copleseste ,ma anima si ma incurajeaza sa continui initiativa asociatiei de a publica si alte volume ca acesta -Primavara -fiind primul dintr-un ciclu de patru,urmand celelalte anotimpuri.
In acest slide sunt imagini de la lansarea de carte care a avut loc intr-un lacas de cultura'Ateneul Tatarasi'.
Domnul profesor universitar ALEXANDRU HUSAR -filozof,estetician,critic literar,o personalitate a Romaniei ,nu doar a Iasului,ne-a onorat cu prezentarea volumului,iar actorii Pusa Darie,si George Corodean au citit fragmente din volum intru incantarea publicului.
Trebuie sa stiti ca maternitatea acestei idei de a oferi sansa unor neogenisti sa isi vada tiparite creatiile lor apartine doamnei RODICA RODEAN (cicapopescu),care din decembrie anul trecut mi-a spus ca ar dori ca de ziua femeii ,la urmatoarea intrunire la nivel national sa editam o carte cu scrierile neogenistilor.Eu m-am raliat acestui proiect din mers,l-am desavarsit ,punand la bataie toata imaginatia ,creativiatea si disponibilitatea mea mentala ,desi nu am pregatire profesionala in domeniu,sau macar in domenii alaturate ,si va spun cu mana pe inima ca sunt mandra de ce am realizat,de ce am invatat confruntandu-ma cu realizarea acestui proiect.
Emotia momentului cand am avut in mana volumul,care eu il consider reusit ,avand 150 de pagini,in format A3 ,este un giuvaer nepretuit asezat de mine in panoplia modestelor mele realizari din viata.Dragi autori ,draga Rodica,va multumesc .


07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Clip_312
Domnul profesor Alexandru Husar alaturi de presedinta asociatiei doamna Rodica Rodean si vicepresedinta asociatiei doamna Didina Sava
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Clip_411
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Clip12
07 martie 2008-Lansarea primului volum din ciclul anotimpurilor-Universul Prieteniei -Primavara Clip_213
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4306
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum