Forumul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» „Flori de piatră-Bijoux" albumul II-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Icon_minitimeMar Sept 03, 2024 7:38 pm Scris de Didina Sava

» Decorațiuni din fetru
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Icon_minitimeLun Dec 28, 2020 3:35 pm Scris de Didina Sava

» Roxana Elena Sava-lucrari de arta plastica personale
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Icon_minitimeJoi Ian 16, 2020 8:12 pm Scris de Didina Sava

» Mihaela Moşneanu
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Icon_minitimeVin Feb 23, 2018 6:30 pm Scris de Mihaela Moşneanu

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul I-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Icon_minitimeLun Mar 13, 2017 3:15 pm Scris de Didina Sava

» Heraclidul Alb roman semi-SF
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Icon_minitimeMar Iul 12, 2016 12:43 am Scris de Varganici Costica

» Singurătăţile noastre-Titi Nechita
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Icon_minitimeSam Mar 19, 2016 12:03 pm Scris de tyk

» Gustări şi aperitive
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Icon_minitimeLun Feb 01, 2016 6:59 pm Scris de Didina Sava

» Dorina Neculce
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Icon_minitimeDum Mar 15, 2015 1:42 am Scris de Dorina Ciocan

Facebook- Flori De Piatră Bijoux
https://www.facebook.com/floridepiatrabijoux/
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Site-uri preferate
Retete culinare
Reţele de socializare
Parteneri
forum gratuit

Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei

2 participanți

In jos

Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Empty Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei

Mesaj  Didina Sava Lun Iun 15, 2009 7:56 pm


Am selectat aici un potpuriu de comentarii facute de cei care au participat de-alungul vremii la intrunirile si intalnirile organizate de asociatie

Elena Cozma (manfedrina)Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Clip22

"EU AM COSIDERAT CA FIECARE INTALNIRE A NOASTRA ESTE O CUNUNA LA UN GHEM CARE SE VA MARI MEREU.
EU PERSONAL SI CRED CA SI VOI GANDITI LA FEL,NU PUTEAM REALIZA ACEASTA FRUMOASA INTALNIRE DACA NU AVEAM INCREDERE IN MINUNATUL CUVANT PRIETENIE
VA MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE AU PARTICIPAT SI CRED CA SE VOR ADAUGA SI ALTII.
ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU!"
Flora Stanescu(flora 48)Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Clip11

"As dori sa multumesc tuturor acelora care si-au lasat deoparte treburile si au ales sa petreaca acea seara alaturi de noi. Mai mult chiar, au facut eforturi deosebite pentru ca toti cei prezenti sa se simta bine.
Observ ca de fiecare data apar elemente noi dar si persoane noi, cu fiecare noua intilnire. Un fapt laudabil este ca fiecare a contribuit la crearea acelei atmosfere de sarbatoare , antrenindu-i si pe cei mai putin curajosi.
Multumesc din suflet gazdei noastre Rodica (Cica) pentru toate eforturile facute, ca seara sa fie cu adevarat deosebita. Iar Didina a rostit un speach, care ne-a lasat pur si simplu fara grai.
Ne bucuram ca scrierile noastre au ajuns in inimile voastre si ca sensibilitatea nu dispare in timp ce avansam in virsta. Daca este adevarat ca ROMANUL S-A NASCUT POET, atunci as indrasni sa spun, ca poarta poezia in suflet pina la final.
Va doresc tuturor, UN AN NOU, cu sanatate si implinirea dorintelor celor mai frumoase. Aparitia acestui volum de versuri, tocmai confirma ca atunci cind vrei cu adevarat...se poate. Cu drag pentru voi toti, Flora."
Atena Mariana Zara
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Clip_322
"TIMPUL nostru de vietuit e plin de surprize.Un dar deosebit mi l-a facut mie.Am adunat,in timpul meu din anul 2007,PRIETENI.Ce poate fi mai 'LEAC' pentru SINGURATATE decat PRIETENIA???!!!! Sa stii ca undeva,in lumea asta mare,cineva se gandeste la tine,e o BUCURIE imensa.Chiar daca,in casa ta,singuratatea iti urla-n suflet,apesi pe o tasta si te trezesti cu odaia plina de suflete mari.Si uiti de toate si razi din toata inima si-ti faci planuri si abia astepti sa te intalnesti cu prietenii tai...
DRAGII MEI IESENI,ceea ce ati realizat voi,pentru ca voi sunteti INCEPUTUL,e un lucru minunat.
Sa va dea bunul Dumnezeu puterea si intelepciunea de-a continua.Sa nu va lasati prada'vorbelor'si nici'mofturilor'.Sa fiti uniti si sa va ajutati mereu unii pe altii.Faceti-va ASOCIATIA voastra pentru ca voi sunteti SUFLETUL.
Ati reusit,in anul ce-a trecut,sa adunati atatia oameni deosebiti.Ati reusit sa alungati uratul si singuratatea.Ati reusit sa aduceti in sufletele noastre voia buna si rasul in cascada.Ne-am cunoscut,ne-am adunat,ne-am simtit minunat impreuna si sper,din tot sufletul,ca asa va fi si in viitor.
Va doresc multa sanatate,un car de idei 'MARETE' si fie ca niciodata nimic sa nu va dezbine.Sa fiti mereu uniti,cu suflete curate si plini de ospitalitate asa cum ati fost in 2007.
Sa aveti parte de noroc si toate visele sa vi se implineasca.
LA MULTI ANI,DRAGII MEI,DRAGI !!!
SUNTETI PRIETENII MEI SI ASA VETI RAMANE.
Cu drag,din drag,Atena-Mariana Zara"

"PENTRU CEI MAI IUBITI IESENI
Buna dimineata,
Am ajuns si eu sa am....acces la netul asta.Primul lucru care vreau sa-l fac e sa va multumesc,din suflet,pentru tot.
DIDINA,iti multumesc ca existi,iti multumesc pentru efortul ce l-ai depus,iti multumesc pentru cel mai frumos moment din viata mea.Te iubesc si te respect.Sa fii mereu asa cum te-am cunoscut eu.
RODICA,ai fost prima persoana din Iasi care mi-ai incalzit sufletul,nu mai ai odihna,vrei ca ideea asta sa prinda viata legal si cu toate actele....la mana.Sa-ti ajute bunul Dumnezeu,sa fie asa cum gandesti tu,sa fii inteleasa si iubita asa cum te inteleg si te iubesc eu.Orice s-ar intampla sa nu te descurajeze,sa-ti dea PUTEREA si VOINTA DE-A FINALIZA ce ti-ai propus.
VICTOR,iti multumesc pentru caldura sufletului tau,pentru rabdarea si priceperea cu care mi-ai amintit IASUL,pentru ca mereu,sper din tot sufletul,te vei numi PRIETENUL meu.
ELENA,am o sora de 'SANGE'.TU esti 'SORA MEA DE SUFLET',esti PRIETENA mea si asa vei ramane.N-ai nicio scapare.Te iubesc,iti apreciez caracterul tau deosebit,inima ta sensibila,ospitalitatea calda si.....TALENTUL LA FACUT SARMALE.Nu rade,mie nu cred ca-mi vor iesi niciodata asa cum iti ies tie,pentru ca tu mai picuri in ele si dragoste si pricepere si experienta.Sa nu care cumva sa-ti pierzi TALENTUL asta.Sa-ti dea Dumnezeu sanatate,intelepciunea de-a trece peste toate si de-a ierta stangaciile sau chiar si lucrurile facute mai....cum sa le zic?...fara DIPLOMATIE,mai pe aratura,suntem oameni si mai gresim,fii tu cea inteleapta si iarta-ne.
VA IUBESC,VA RESPECT,VA SUNT RECUNOSCATOARE PENTRU TOT EFORTUL VOSTRU FACUT DIN INIMI PENTRU INIMI."

Dragii mei prieteni,
De aproape un an,eu nu ma mai simt'oaspete'.UNIVERSUL acesta pe care l-am creat noi e CASA mea,e SUFLETUL si FERICIRILE mele.Ma stradui sa o port CURATA si plina de BUCURIE,asa cum i se cuvine.Ne-am adunat in ea singuratatile,ne-am adunat fericirea si tristetea,realizarile si deziluziile.Ne-am adunat viata fiecaruia.
Rodico,ii multumesc lui Dumnezeu ca ne-am gasit.Sa ne dea putere si intelepciune,rabdare si intelegere pentru a putea sa infaptuim tot ce ne-am propus.
Didina,sa-ti pastrezi mereu minunea aia de zambet,lumina aia calda din suflet.Nimic si nimeni sa nu ti le stinga.
Rodico,cea atat de departe,dar AICI,cu noi,in sufletele noastre mereu,proaspata bunicuta si...proaspata mireasa,sa-ti fie bine-n suflet!
Doinito,Liliano,Getuto,Lilisoaro,Eleno,Victore,...Gigi,Ion,Ana,Madalina,Maria si....etc(scuzati-ma,sunteti 171,nu pot sa va amintesc pe toti aici,dar fiti siguri ca sunteti) sa fiti sanatosi si sa vi se implineasca tot ce doriti.
CASA asta a noastra e MAAAAAAre si INCAPATOARE.O construim cu grija,incercam sa o facem primitoare,oricine isi poate gasi locul lui in ea.Haideti, s-o pastram mereu asa cum a fost ea gandita si creata,un UNIVERS AL PRIETENIEI pentru PRIETENI.Sa ne lasam 'bocancii'departe de poarta ei.Sa intram mereu cu grija si cu inimi deschise spre intelegere.Sa nu-i strivim niciodata COROLA de MINUNI.Eu,Atena-Mariana Zara,va promit ca asa voi face! "

Mariana Duca(mariana 953)Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Clip_320

"Cuvintele oricate ar fi nu pot spune ce am simtit la aceasta intalnire.Am avut de multe ori lacrimi in ochi de fericire.Lacrimi care ne-au dat acest minunat eveniment,plin de o bucurie imensa,o bucurie care se vede,se aude ,se simte.Veniti alaturi de noi in UNIVERSUL PRIETENIEI.Am intalnit oameni minunati,oameni care ne-au primit in casele lor,ne-au gazduit 4 zile ,fara nicio retinere,desi abia in aceste zile ne-am vazut LIVE pentru prima data.Eram prieteni de-o viata.Asta se vedea pe fetele noastre.E ceva care nu mi-am imaginat niciodata ca pot inatalni asemenea oameni,oameni de pe NEOGEN. "
Andrei Ungureanu(xxx_andrei)Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Clip_418

"Sincer sa fiu nu ma asteptam sa mai gasesc atita oameni care gindesc pozitiv si au inima deschisa sa faca numai bine...mai ales pe internet.Tot ce pot sa va spun este:FELICITARI!"
Rodica Popescu Diaconu(curaj)Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Clip23

"SUNTETI ATAT DE MINUNATI SI VOI SI ORASUL VOSTRU INCAT CINE VA INTALNESTE O DATA CU SIGURANTA VISEAZA LA URMATOAREA INTALNIRE CU OCHII MARI DESCHISI.

VA IUBESC MULT SI INCEP SA CRED CA SANSELE DE A REUSI SA-MI MATERIALIZEZ VISUL SUNT MULT MAI MARI ALATURI DE VOI !

CU SIGURANTA CA UNITI VOM REUSI SA NE FACEM VIATA MAI FRUMOASA UNII CELORLALTI .

SUNT DE-A DREPTUL MANDRA CA DUMNEZEU MI-A CALAUZIT PASII SI INIMA CATRE VOI!"
Berta Budeanu
(bettybella)Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Clip_225
"Intalniri ca ale noastre sunt de suflet si nu sunt niciodata intamplatoare.Am avut aseara onoarea de a fi alaturi in parcul Herastrau de prietenii mei de suflet,pentru mine cel putin, a fost mai mult decat emotionanta iar pentru unora a fost probabil prima intalnire de acest gen, interesanta si distractiva chiar daca nu a fost organizata.
O imagine care va ramane, probabil, mereu in mintea prietenilor.
O intalnire de neuitat, si cred ca nu exagerez afirmand, o prietenie bazata pe respect si admiratie!"

Paraschiva Anton (pasa53)
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Clip_224

"Va multumesc din suflet pentru tot ceea ce faceti dragele mele Rodica si Didina ne ajutati sa constientizam ca nu sintem singurii SINGURI din lume!Singuratatile noastre la un loc fac un UNIVERS al bucuriei intilnirilor,revederilor,petrecerilor pline de viata.De aceea meritati toate felicitarile si urarile de succes in tot ce faceti.Cu respect deosebit,Pasa ! "

Ionela Voicila Dobre

Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Clip26

"Pentru a va putea multumi cu adevarat ar trebui sa scriu si mai bine si mai frumos,mai profund, sa ajung la inima voastra mult mai usor, sa va cant toate dorurile si toate bucuriile, ca sa va pot multumi indeajuns va trebui sa devin mai buna in ale scrisului si sa merit a scoate un volum de autor cu toate versurile mele pe care sa vi-l dedic cu toata dragostea mea.
Pentru mine faptele conteaza desi pare ca tes doar vorbe sunt un om al faptei.
Am sa va multumesc deci pentru ca existati, Rodica si Didina, doua flori rare ale Moldovei noastre dragi!"

Felicitari fetelor!
La mai multe lansari si realizari culturale!
Sa fiti mereu sanatoase si voioase spre bucuria prietenilor de pretutindeni!.
In ceea ce ma priveste pot sa va spun ca volumul nostru de poezie a luat drumul Austriei, al Australiei ca si al Sucevei sau Brasovului.
Alaturi de el, volumul ,, Destin'' se bucura de aprecierea prietenilor nostri neogenisti de pretutindeni.Astfel versurile Florei si ale lui Nicu Stancu vor fi cunoscute de toti prietenii din clubul meu ,, Vreau sa stiu!''laolalta cu cele ale Marianei Zara, Didinei Sava, Cameliei Boholteanu, Vasilicai Ilie sau Rodicai Popovici.
,,Universul Prieteniei'' este un Univers la propriu


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Dum Sept 02, 2012 7:28 pm, editata de 5 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4322
Varsta : 59
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Empty Re: Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei

Mesaj  Rodica Rodean Dum Iul 19, 2009 1:29 pm

VASILICA MARIOARA (SPERANTA)
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei Pozasperanta
Felicitări !

Vă mulţumesc pentru gândurile voastre înaripate-n cuvinte, gânduri cu străluciri de cer şi zâmbete de soare ... Ele emană profunzimea simţirii şi gândirii voastre, aduc celor ce le citesc bucuria !

DAN PETRESCU
Ipostaze ale diferitelor intalniri ale membrilor Asociatiei Universul Prieteniei DAN

IASUL...UN ORAS ATAT DE INCARCAT DE ISTORIE SI ROMANTISM
Oameni frumosi la chip si la suflet au infintat un club virtual pentru acest frumos oras, motivand astfel:
Este un club al oamenilor din Iasi, cum de altfel o spune si titulatura-IESENII-, un club care sa ne determine sa ne intalnim pe strazile Iasului, intr-un parc, la o expozitie, in gradina Copou, la un spectacol, la o bere....
Unii dintre voi cred ca stiti locuri minunate din Iasi pe care le putem prezenta celorlati..
O sa spuneti...suntem ieseni -cunoastem Iasul...dar oare cati dintre noi am vizitat in ultimul an Sala Pasilor Pierduti, Palatul Culturii, Manastirea Cetatuia.....sau cati am fost martori la perioada infloririi magnoliilor in Gradina Botanica..
Putem socializa in acelasi timp cu descoperirea orasului, putem vizioana impreuna un spectacol ....si cel mai important lucru...putem lega prietenii reale, nu virtuale...
Putem sa lasam pentru o ora calculatorul si sa ne ancoram in realitate...hai sa incercam...

Va stimez si va iubesc prieteni!
Sunteti oameni pe pe care ii merita acest oras, in care sunt mandru ca a descalecat si banul Mihai
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Numarul mesajelor : 544
Varsta : 71
Localizare : IASI
Data de inscriere : 01/06/2009

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum