Forumul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» „Flori de piatră-Bijoux" albumul II-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Icon_minitimeSam Apr 27, 2024 5:30 pm Scris de Didina Sava

» Decorațiuni din fetru
Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Icon_minitimeLun Dec 28, 2020 3:35 pm Scris de Didina Sava

» Roxana Elena Sava-lucrari de arta plastica personale
Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Icon_minitimeJoi Ian 16, 2020 8:12 pm Scris de Didina Sava

» Mihaela Moşneanu
Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Icon_minitimeVin Feb 23, 2018 6:30 pm Scris de Mihaela Moşneanu

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul I-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Icon_minitimeLun Mar 13, 2017 3:15 pm Scris de Didina Sava

» Heraclidul Alb roman semi-SF
Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Icon_minitimeMar Iul 12, 2016 12:43 am Scris de Varganici Costica

» Singurătăţile noastre-Titi Nechita
Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Icon_minitimeSam Mar 19, 2016 12:03 pm Scris de tyk

» Gustări şi aperitive
Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Icon_minitimeLun Feb 01, 2016 6:59 pm Scris de Didina Sava

» Dorina Neculce
Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Icon_minitimeDum Mar 15, 2015 1:42 am Scris de Dorina Ciocan

Facebook- Flori De Piatră Bijoux
https://www.facebook.com/floridepiatrabijoux/
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Site-uri preferate
Retete culinare
Reţele de socializare
Parteneri
forum gratuit

Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30

2 participanți

In jos

Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Empty Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30

Mesaj  Rodica Rodean Mier Ian 20, 2010 3:33 pm

Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Clip_311

TAIFAS CU PRIETENII-JOI ORA 20,30


Emisiunea săptămânală, Taifas cu prietenii ,se vrea a fi o comunicare cu câteva dintre personalităţile lumii ieşene, dar şi cu oameni obişnuiţi care au ceva de spus, cu tema principală prietenia , relaţiile interumane şi alte subiecte de taifas corelate cu specificul preocupărilor fiecărui invitat.

Joi 18 Martie 2010, invitatul emisiunii este Parintele Iulian Negru, director executiv la Fundatia Solidaritate si Speranta



Parintele Iulian Negru, transmite ascultatorilor:
"Să asculte postul de radio, să înteleagă şi să exploreze universul acesta al prieteniei.
Prietenia este un lucru Sfânt, pe cât de Sfânt pe atât de depreciat în vremurile noastre, să căutăm prieteni valoroşi cu care să creştem împreună"

Joi 11 Martie 2010, invitatul este domnul
Florin Buciuleac
,artist plastic, membru al Uniunii Artistilor Plastici, Fil Iasi,




"Vreau sa va multumesc dumneavoastra, emisiunii dumneavoastra si sa va spun ca apreciez foarte mult ceea ce faceti si cred eu ca in zilele in care traim este normal sa ne amintim si sa credem cu convingere ca extrem de putine lucruri ar exista daca nu ar fi prietenia.
Sa rog pe toti ascultatorii dumneavoastra sa faca eforturi foarte mari sa fie prieteni, pentru ca nici nu stiu ce pierd"


Joi 4 Martie 2010, invitatul este Domnul Liviu Apetroaie, poet, prozator, critic literar, muzeograf la Muzeul Literaturii Romane Iasi, un bun prieten al Asociatiei Universul Prieteniei



"Indiferent de proiectele noastre de viata, totdeauna ai nevoie de un al doilea, si intotdeauna e bine ca cel al doilea sa fie un prieten al tau. Si daca exista al treilea, si al patrulea si cat mai nenumarati, e cu atat mai bine"


Joi 25 Februarie 2010
Invitatul este Domnul Nicolae Panaite
, poet, membru al Uniunii Scriitorilor Fil Iasu, medaliat de catre Presedentia Romaniei cu Ordinul Meritul Cultural in grad de Cavaler



"Transmit ascultatorilor Radio Universul Prieteniei sa consolideze si ei cu intelepciunea lor la acest Univers al Prieteniei"

Joi 18 Februarie 2010,
Invitatul este Domnul VASILIAN DOBOS
poet si artist plastic, membru al Uniunii Artistilor Plastici si al Uniunii Scriitorilor, Fil Iasi



Pentru ascultatori, declara:

"Le doresc sa inteleaga viata cum am inteles-o eu, sa faca din aceasta viata ce fac eu:sa asculte pe Dumnezeu cel din interiorul lor, asa cu lucrarea pusa in ei. Este de ajuns, fiindca ar insemna o implinire si sa inteleaga ca pentru aceasta implinire trebuie un efort.
Sa fie multumiti de orice lucru si sa nu se intoarca niciodata impotriva binelui"


Joi 11 februarie 2010,
Invitata mea este Doamna Gabriela Streit-
Presedinta Colegiului Farmacistilor din Judetul Iasi



Doamna Gabriela Streit declară:
"Viaţa trebuie să meargă inainte....şi deviza mea în viaţă este vreau şi trebuie"

Pentru ascultătorii postului de radio, doamna Gabriela Streit transmite:

"Doresc tuturor ascultatorilor să fie echilibraţi, să nu folosească medicamente decât atunci când este cazul pentru că orice medicament are un efect secundar"



Joi 02 Februarie 2010
Invitata mea va fi Doamna Aurica Ichim

Conservator şef la Muzeul Unirii Iaşi



Doamna Ichim Aurica a declarat:

"Fiindcă îmi oferiţi această posibilitate, şi vă mulţumesc pentru aceasta, şi vă mulţumesc sincer, vreau să transmit ca toţi care acum pot să facă ceva, să facă, să nu stăm de o parte, să ieşim...să luptăm cu prejudecăţile...este momentul să înţelegem că avem valori de apărat....să determinăm pe oameni să înţeleagă că adevaratele valori trebuie respectate, trebuie puse în discuţie, trebuie prezentate şi trebuie ascultate...
.....................................................................
Sunt un om care mi-aşi dori oameni de suflet lângă mine, lângă instituţia aceasta"


Joi 28 Ianuarie 2010
invitatul meu va fi Domnul Daniel Corbu

Poet, prozator şi critic literar, medaliat de Presedentia Romaniei cu Ordinul Meritul Cultural in grad de Cavaler



Domnul Daniel Corbu a declarat:
"Sunt bucuros să ofer acest interviu pentru un post de radio...care-i făcut de nişte oameni atât de entuziaşti care nu şi-au pierdut încrederea în cultura adevărată, în simţirea adevărată şi care încearcă să facă ceva pentru ea.
Să urăm acestui post continuitate şi viaţă foarte lungă"


Joi 21 Ianuarie 2010
invitatul meu va fi Domnul Emilian Marcu

Poet, prozator şi critic literar



Despre postul de radio Universul Prieteniei, domnul Emilian Marcu spune:
"Un adevărat cultivator de prietenie, un adevărat apropiat de sufletele celor care au nevoie de sprijin şi moral, şi spiritual, şi de amiciţie pur şi simplu ....
Este postul de radio care şi-a găsit cel mai bun nume, cel mai bun brend, adică prietenia.
Fără prietenie nu putem trăi şi fără Universul Prieteniei nu putem trăi pentru că devenim uşor dependenţi de acest post de radio"
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Numarul mesajelor : 544
Varsta : 70
Localizare : IASI
Data de inscriere : 01/06/2009

Sus In jos

Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30 Empty Re: Rodica Rodean-Taifas cu prietenii-joi la ora 20,30

Mesaj  IOANA VOICILA-DOBRE Mier Apr 07, 2010 11:54 am

Felicitări si mii de mulţumiri pentru frumoasele tale emisiuni! Să-ţi dea Dumnezeu sănătate!
IOANA VOICILA-DOBRE
IOANA VOICILA-DOBRE

Numarul mesajelor : 516
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/08/2009

http://ro.netlog.com/ionela1961

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum