Forumul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» „Flori de piatră-Bijoux" albumul II-bijuterii artizanale marca Didina Sava
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Icon_minitimeLun Mar 25, 2024 6:38 pm Scris de Didina Sava

» Decorațiuni din fetru
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Icon_minitimeLun Dec 28, 2020 3:35 pm Scris de Didina Sava

» Roxana Elena Sava-lucrari de arta plastica personale
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Icon_minitimeJoi Ian 16, 2020 8:12 pm Scris de Didina Sava

» Mihaela Moşneanu
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Icon_minitimeVin Feb 23, 2018 6:30 pm Scris de Mihaela Moşneanu

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul I-bijuterii artizanale marca Didina Sava
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Icon_minitimeLun Mar 13, 2017 3:15 pm Scris de Didina Sava

» Heraclidul Alb roman semi-SF
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Icon_minitimeMar Iul 12, 2016 12:43 am Scris de Varganici Costica

» Singurătăţile noastre-Titi Nechita
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Icon_minitimeSam Mar 19, 2016 12:03 pm Scris de tyk

» Gustări şi aperitive
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Icon_minitimeLun Feb 01, 2016 6:59 pm Scris de Didina Sava

» Dorina Neculce
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Icon_minitimeDum Mar 15, 2015 1:42 am Scris de Dorina Ciocan

Facebook- Flori De Piatră Bijoux
https://www.facebook.com/floridepiatrabijoux/
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Site-uri preferate
Retete culinare
Reţele de socializare
Parteneri
forum gratuit

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă"

4 participanți

In jos

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Empty "După cenaclu' mergem la o cinzeacă"

Mesaj  Didina Sava Dum Apr 10, 2011 1:36 am

In urma cu vreo 5 zile si anume pe 04 aprilie (cum arata postarile pe bloguri) inainte de lansarea volumelor de autor ale Dorinei,Raul il intreba retoric pe Florin pe blogul personal

"Buna dimineaţa! Ce mai faci omule, cum îţi mai merge? Vii sâmbătă la cenaclu? Poate după cenaclu mergem la o cinzeacă."


Liviu a prins ideea, a subscris si completeaza oferta lui Raul

"Florine numai sa poti veni ca dau eu cinzeaca si-o masa iar daca poti sta peste noapte iti gasesc si un loc de pus capul pe perna (la mine)
Ca asa se intampla...unii oameni lasa goluri cand pleaca si ceilalti le duc dorul...."


Vineri dimineata cu o zi inaintea lansarii cand m-am vazut cu Dorina la editura sa ridicam cartile ii spun:"Dorina, baietii ne scot la o cinzeaca dupa cenaclu ce parere ai,vii cu noi?! ...saraca derutata raspunde: "nu stiu ce sa spun... ca am socrul in spital ..nu voi putea sta mult "
Ei assssssss Da cine sta?...maximum o ora, bem o bere, ne destindem putin, mai spunem o gluma,ma rog stam un pic impreuna si apoi plecam la casele noastre" o conving eu.
Vorbind cu Violetta care calatorea spre Iasi ii spun ,"stii baietii au propus sa mergem la bericica dupa cenaclu, imediat si apoi sa ne retragem, ca Dorina nu poate sa mai revina pe seara".
Pe loc a subscris si Violetta la ideea baietilor.
Sambata dimineata la lansare am sunat clopotelul de apel la intalnirea asta (semi-adhoc as putea spune) si la altii care au subscris pe loc. Intarzaindu-se lansarea,colocviul,felicitarile si autografele unii au renuntat la intalnire ca se grabeau care la microbuz,care pe la alte intalniri. Unii daca nu au primit invitatie cu cateva zile inainte nu si-au mai putut schimba programul asa cum nu am putut bunaoara nici eu sa il schimb pe al meu, in luna februarie dupa lansarea cartii lui Florin cand s-a organizat tot o asa intalnire amicala,iar eu trebuind sa merg la aniversarea zilei de nastere a unei prietene dragi,nu am putut participa.Paguba mea !... m-am privat de o intalnire de suflet cu Florin si gasca,deoarece am aflat tot asa in ultima clipa,si nu mai puteam deturna programul meu.

Prin urmare pana la urma ne-am strans cativa si a fost MINUNAT.... Iacata-ne !

Dorina Ciocan,Laura Mihalca ,Pasa Anton

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac316

Didina,Liviu Miron

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac317
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac318

Liviu Apetroaie,Maria Oprea

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac319
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac320

Paraschiva Anton,Anca Acatrinei,Raul Ovidiu Vasiliu

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac321
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac323
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac322
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac324
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac325
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac326


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Dum Apr 10, 2011 8:28 am, editata de 2 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4282
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Empty Re: "După cenaclu' mergem la o cinzeacă"

Mesaj  Didina Sava Dum Apr 10, 2011 1:50 am

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac327
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac328
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac329
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac330
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac331
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac332
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac333
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac334
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac335
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac336
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac337
"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Cenac338

La final,Liviu Miron, de tot ca sa ne faca cinste el.Pai ce Liviu asa ne-a fost vorba ?!...doar am stabilit ca e nemteste. Nu a subscris nimeni!... Multumim din suflet Liviu de intentie...
Insa am retinut promisiunea pt 30 aprilie... in curte la Muzeul Sadoveanu,
Sa dea Domnul sa ne auzim si vedem intr-un ceas bun si cu tot atata dragoste si inima curata cum am fost azi.O sa va tin la curent! :roll: Very Happy Laughing
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4282
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Empty Re: "După cenaclu' mergem la o cinzeacă"

Mesaj  Ovidiu Raul Vasiliu Dum Apr 10, 2011 2:23 pm

Very Happy ..pfffff..a fost super fain! Distracţii domle, cî şini o mai pominit prietenii fărî distracţii?! Vorbi di duh, băuturî..vorba şeea.
Ovidiu Raul Vasiliu
Ovidiu Raul Vasiliu
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 728
Varsta : 48
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 28/08/2010

Sus In jos

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Empty Re: "După cenaclu' mergem la o cinzeacă"

Mesaj  Didina Sava Dum Apr 10, 2011 2:31 pm

Aferim coane Raul ! Very Happy
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4282
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Empty Re: "După cenaclu' mergem la o cinzeacă"

Mesaj  Anca Acatrinei Dum Apr 10, 2011 10:15 pm

de multe ori ma simteam un musafir la cenaclurile din casa Sadoveanu pentru ca in majoritatea timpului meu sint doar mama si sotie si nicidecum un om al condeiului.Din cind in cind mai scriu cuvinte ce le dau o forma pe un blog...Si totusi iata-ma in mijlocul unor scriitori si poeti de seama ,dar oameni cu suflete calde si prietenoase care m-au acceptat ,unii chiar m-au placut,altii ma plac in continuare.Pentru mine este o onoare sa ma aflu printre voi.Pentru mine intotdeauna va fi o fericire sa ma aflu linga un suflet prietenos si uman.Pentru mine o zi perfecta este ziua pe care o petrec vorbind si zimbind linga prieteni.In viata nu poti spune ca iti alegi prietenii chiar daca mitul este exact invers,oamenii te aleg pe tine,si tot ei aleg sa plece sau sa vina acolo unde isi simt sufletul in siguranta si iubire.
Sper ca vor fi mult mai multe clipe petrecute la un pahar de vorba pentru ca avem nevoie unii de altii si avem nevoie de foarte multa comunicare pentru a ne intelege si pentru a ne iubi.
Anca Acatrinei
Anca Acatrinei

Numarul mesajelor : 76
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Empty Re: "După cenaclu' mergem la o cinzeacă"

Mesaj  Dorina Ciocan Lun Apr 11, 2011 10:24 am

Multumesc prietenilor!...a fost frumos!... Vă pup pe toţi.Cu drag
Dorina Ciocan
Dorina Ciocan
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 1067
Varsta : 59
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 11/11/2009

http://cititordeproza.ning.com/profile/dorinaciocanhttp://www.fa

Sus In jos

"După cenaclu' mergem la o cinzeacă" Empty Re: "După cenaclu' mergem la o cinzeacă"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum