Forumul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» „Flori de piatră-Bijoux" albumul II-bijuterii artizanale marca Didina Sava
LAVINIA RĂILEANU Icon_minitimeLun Mar 25, 2024 6:38 pm Scris de Didina Sava

» Decorațiuni din fetru
LAVINIA RĂILEANU Icon_minitimeLun Dec 28, 2020 3:35 pm Scris de Didina Sava

» Roxana Elena Sava-lucrari de arta plastica personale
LAVINIA RĂILEANU Icon_minitimeJoi Ian 16, 2020 8:12 pm Scris de Didina Sava

» Mihaela Moşneanu
LAVINIA RĂILEANU Icon_minitimeVin Feb 23, 2018 6:30 pm Scris de Mihaela Moşneanu

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul I-bijuterii artizanale marca Didina Sava
LAVINIA RĂILEANU Icon_minitimeLun Mar 13, 2017 3:15 pm Scris de Didina Sava

» Heraclidul Alb roman semi-SF
LAVINIA RĂILEANU Icon_minitimeMar Iul 12, 2016 12:43 am Scris de Varganici Costica

» Singurătăţile noastre-Titi Nechita
LAVINIA RĂILEANU Icon_minitimeSam Mar 19, 2016 12:03 pm Scris de tyk

» Gustări şi aperitive
LAVINIA RĂILEANU Icon_minitimeLun Feb 01, 2016 6:59 pm Scris de Didina Sava

» Dorina Neculce
LAVINIA RĂILEANU Icon_minitimeDum Mar 15, 2015 1:42 am Scris de Dorina Ciocan

Facebook- Flori De Piatră Bijoux
https://www.facebook.com/floridepiatrabijoux/
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Site-uri preferate
Retete culinare
Reţele de socializare
Parteneri
forum gratuit

LAVINIA RĂILEANU

2 participanți

In jos

LAVINIA RĂILEANU Empty LAVINIA RĂILEANU

Mesaj  Lavinia Răileanu Joi Iun 18, 2009 10:05 pm



E interesant atunci când încercăm să găsim răspunsuri la tot ce nu înţelegem, la tot ce înţelegem dar nu vrem să înţelegem...Dacă ar fi să îmi raspund la întrebarea ''cine sunt eu?''poate ca aş sti, sau nu să dau un răspuns....şi totuşi, este necesar să te prezinţi celor ce vor să te cunoască căci în astfel de momente avem ocazia să cunoaştem oameni minunaţi, valoroşi care iţi pot aduce pentru câteva clipe un dram de fericire sau şi mai frumos să poţi tu, cel ce te prezinţi să aduci pe chipul lor zâmbetul cald şi lumina bucuriei binefăcătoare fiecăruia dintre noi.



Absolventă a Facultăţii de Arte Plastice,Decorative şi Design din Iaşi, secţia Pedagogie, în prezent masterantă anul 2 în cadrul aceleiaşi Universităţi, mi-am început activitatea ca artist implicându-mă în proiecte cât mai diversificate pe mai multe domenii,încercând a le prezenta de fiecare dată cât mai original posibile, şi creîndu-mi spaţiul conceptual caracteristic mie am reuşit să mă regăsesc şi să îmi creez un răspuns întrebarii ''cine sunt ?''
Sunt o tânără absolventă, care nu încerc să schimb lumea ci să o redau pe a mea...o lume în care literatura, dansul, teatru, muzica şi artele vizuale sunt nişte stări percepute şi transmise mai departe.
Despre ceea ce fac nu pot spune multe căci prefer să simţiţi momentele fără a vă împresura cu explicţii ce vor veni de la sine odată ce veţi intra în sfera mea.
Vă invit să primiţi conceptele mele puse în practică pe tineri talentaţi studenţi şi elevi de la diferite facultăţi, licee şi grădiniţe care preferă să îşi petreacă timpul liber într-un cadru mai diferit , decât cel obişnuit şi să işi lese fiecare o amprentă acolo unde au ales să se implice.

https://www.youtube.com/user/lainiacreata


Ultima editare efectuata de catre Lavinia Răileanu in Vin Iun 19, 2009 6:44 pm, editata de 2 ori
Lavinia Răileanu
Lavinia Răileanu

Numarul mesajelor : 14
Varsta : 37
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 11/06/2009

http://ascdeartecoconiteias.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

LAVINIA RĂILEANU Empty Bine ai venit Lavinia !

Mesaj  Didina Sava Joi Iun 18, 2009 10:37 pm

Bine ai venit Lavinia pe forumul asociatiei.Eu te cunosc si te apreciez foarte mult pentru tenacitate ,creativitate,talent,daruire,altruism,consecventa,suflet,adica tot ceea ce tu oferi celor ce te cunosc,Ansamblului Coconite,copiilor cu care lucrezi,tinerilor pe care ii indrumi ,elevilor tai.Astept cu mult drag ca la pagina ta personala sau una noua a Ansamblului Coconite sa ne arati rand pe rand macar cateva din filmele spectacolelor organizate sub indrumarea ,coregrafia si regia ta.
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4282
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum