Forumul Prieteniei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» „Flori de piatră-Bijoux" albumul II-bijuterii artizanale marca Didina Sava
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Icon_minitimeAstazi la 5:47 pm Scris de Didina Sava

» Decorațiuni din fetru
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Icon_minitimeLun Dec 28, 2020 3:35 pm Scris de Didina Sava

» Roxana Elena Sava-lucrari de arta plastica personale
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Icon_minitimeJoi Ian 16, 2020 8:12 pm Scris de Didina Sava

» Mihaela Moşneanu
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Icon_minitimeVin Feb 23, 2018 6:30 pm Scris de Mihaela Moşneanu

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul I-bijuterii artizanale marca Didina Sava
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Icon_minitimeLun Mar 13, 2017 3:15 pm Scris de Didina Sava

» Heraclidul Alb roman semi-SF
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Icon_minitimeMar Iul 12, 2016 12:43 am Scris de Varganici Costica

» Singurătăţile noastre-Titi Nechita
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Icon_minitimeSam Mar 19, 2016 12:03 pm Scris de tyk

» Gustări şi aperitive
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Icon_minitimeLun Feb 01, 2016 6:59 pm Scris de Didina Sava

» Dorina Neculce
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Icon_minitimeDum Mar 15, 2015 1:42 am Scris de Dorina Ciocan

Facebook- Flori De Piatră Bijoux
https://www.facebook.com/floridepiatrabijoux/
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Site-uri preferate
Retete culinare
Reţele de socializare
Parteneri
forum gratuit

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

+10
Didina Sava
Iedu Cristiana Maria
IOANA VOICILA-DOBRE
Vasilica Ilie
Marioara Visan
Casa Gândului
Ovidiu Raul Vasiliu
Violetta Petre
Dorina Ciocan
Rodica Rodean
14 participanți

In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Rodica Rodean Vin Dec 03, 2010 12:30 am

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet80


Rodica Rodean
Rodica Rodean

Numarul mesajelor : 544
Varsta : 70
Localizare : IASI
Data de inscriere : 01/06/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Rodica Rodean Vin Dec 03, 2010 3:51 pm

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre C_00610

Până la urmă, „dincolo de cer” se poate privi (intuitiv desigur) doar prin iubire, şansa revelată de Mântuitor, în care muritorii dăruiţi cu har se regăsesc prin asumarea Cuvântului revelat. Din acest punct de vedere, Violetta Petre este o exersată a versului, lucru remarcat şi în scrierile anterioare acestui volum

Liviu Apetroaie-extras din posfata la volum
Rodica Rodean
Rodica Rodean

Numarul mesajelor : 544
Varsta : 70
Localizare : IASI
Data de inscriere : 01/06/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Dorina Ciocan Vin Dec 03, 2010 4:19 pm

Te felicit, Violeta și voi fi mereu lângă tine.Aștept să te pot felicita cu o îmbrățișare la Iași.gânduri bune, cu mare drag, Dorina
Muuuuuuuuuult succes și pe viitor!!!!
Dorina Ciocan
Dorina Ciocan
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 1067
Varsta : 59
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 11/11/2009

http://cititordeproza.ning.com/profile/dorinaciocanhttp://www.fa

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Violetta Petre Vin Dec 03, 2010 6:41 pm

Mulţumesc din suflet, Dorina!
Şi eu abia aştept să ne vedem din nou!
Cu drag şi prietenie, Vio
Violetta Petre
Violetta Petre
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 206
Varsta : 70
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 17/09/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Violetta Petre Vin Dec 03, 2010 6:51 pm

Mulţumesc din suflet, Rodica pentru minunăţia asta de copertă, pe care o văd acum!
Apariţia unei cărţi este un moment sublim de naştere a Cuvântului din Gând, care aparţine autorului...Dar căte minţi nu se implică în definitivarea acestui act de creaţie sublim! Mă înclin în faţa tuturor celor care mi-au ''moşit''
încă un copil de suflet!

Cu admiraţie, preţuire şi iubire,

Lacrima tăcerii
Violetta Petre
Violetta Petre
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 206
Varsta : 70
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 17/09/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Ovidiu Raul Vasiliu Vin Dec 03, 2010 7:04 pm

Fie ca această carte să fie un nou izvor de lumină pentru sufletele noastre însetate! Aştept cu nerăbdare cenaclul care, pe lângă lansarea cărţii, este un nou prilej de a ne întâlni şi a petrece momente plăcute împreună! Cu drag
Ovidiu Raul Vasiliu
Ovidiu Raul Vasiliu
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 728
Varsta : 48
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 28/08/2010

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Violetta Petre Vin Dec 03, 2010 10:37 pm

Mulţumesc , Ovidiu!
Şi eu abia aştept să vă îmbrăţişez şi să ne simţim ca în Universul prieteniei...
Cu drag şi prietenie, Vio
Violetta Petre
Violetta Petre
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 206
Varsta : 70
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 17/09/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty mesaje pentru Violetta Petre

Mesaj  Casa Gândului Sam Dec 04, 2010 4:22 pm

Va salutam cu drag si transcriem aici mesajele dedicate doamnei Violetta Petre si lansarea volumului ei de autor "Dincolo de Cer",mesaje postate de catre membrii site-ului nostru

Mariana Dobrin "Felicitari, mult succes si sa fii inconjurata de multi prieteni, Violeta!"Felicitari , Violeta, pt. toate aceste comori!!!!!!!!!!!!!

SPRINCENATU DAN si Maria Oprea" Felicitari si mult, mult succes! "
Getty voinea Felicitari,succes si satisfactii depline!
Delia Staniloiu Felicitări draga mea Violeta.Grozav mi-ar fi plăcut să fiu alături de tine, din păcate Bucureşti este departe de Iaşi şi nu pot veni.Sunt alături de tine sufleteşte, salută toate doamnele dragi ce vor fi acolo şi mă bucur SINCER pentru tine, abia aştept să pot să te invit şi eu la un astfel de eveniment. Cu drag de tine şi poezia ta.
Deac SuzanaFelicitari, dna Violetta! Va doresc mult succes!
Felicitari si Asociatiei Universul prieteniei!
Ştefan Doru DăncuşSucces în privinţa lansării şi în viaţă. Am pus anunţul şi pe site-ul nostru:

http://www.revistasingur.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=3263:lansare-de-carte-qdincolo-de-cerq-de-violetta-petre&catid=54:articol-presa&Itemid=115

Numai bine,Dăncuş

mara manolachefelicitari si succese pe mai departe!

Ion Ionescu-BucovuFelicitări doamnei Violetta Petre! Un decembrie cu multe succese!

florentina craciun fabyolaFelicitari sincere Violeta si la cat mai multe. Multa sanatate si impliniri. Asemenea felicitari si pentru Asociatie!
Irina Lucia Mihalca"Dincolo de cer" se afla un suflet sensibil. Felicitari, Violetta!
Stiu , emotiile te vor coplesi, mult succes.

Doina Craciun Felicitări, Vio! Mă bucur mult pentru succesul tău şi îţi doresc să tot ai prilejul să ne faci astfel de bucurii.
Cu mare drag, Doina
victoria preotesescu
MULT SUCCES D-NEI VIOLETA PETRE ,NUMAI BUCURII!
UN SFARSIT DE AN BOGAT ,CU IMPLINIRI TUTUROR SCRIITORILOR DE PE ACEST SITE!
Emanuel Pope Anuntul dvs a fost postat inca de dimineata in grupul dezbateri
http://cititordeproza.ning.com/group/vrafuldecarti/forum/topics/lan...
tocmai pt a avea o cat mai buna audienta , in acelasi timp eu m-am ocupat sa instiiintez despre acesta lansare cat mai multe persoane pt ca este si un eveniment al cetatii nostre in aceeasi masura in care este o reusita a activitatii Universului Prieteniei.Dorim din toată inima succes lansarii si va felicitam pt tot ceea ce faceti!
Cu deosebit respect
Casa Gândului
Casa Gândului

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 04/09/2010

http://casa-gandului.ning.com/

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Marioara Visan Sam Dec 04, 2010 5:06 pm

Ca intodeauna cea din urma, dar nu uita ca in Biblie scrie" Cei din urma vor fi cei dintai", vreau sa te felicit pentru zborul tau " Dincolo de Cer" pe aripa gandului poetic, zbor pe care ti-l urmaresc si eu uneori, atunci cand iti citesc minunatele poezii si care mi se pare o adiere de zefir atunci cand esti fericita si un crivat siberian atunci cand sufletul tau plange, in oricare parte vantul iti poarta aripile creatiei poetice, vreau sa-ti marturisesc acum, esti o permanenta incantare pentru sufletul meu, astept cu drag sa te revad si sa te imbratisez, cu drag din drag Mara.
Marioara Visan
Marioara Visan

Numarul mesajelor : 384
Varsta : 67
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 20/09/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Violetta Petre Dum Dec 05, 2010 3:40 am

Mulţumesc frumos, Mariana!
Nu ştiam de ce nu am primit gândul tău! Acum ştiu!

Cu aceeaşi prietenie , Vio

Mulţumesc din suflet, Maria şi Dan!
Cu drag, Vio


Mulţumiri, Getty!



Delia,draga mea!
Eram atât de tristă că nu împărtăşeşti bucuria mea!
Şi tu erai aici cu gândul îndreptat spre mine şi poemul meu!
Ştiu că nu poţi fi alături de mine...nu ştiu nici eu dacă ajung!
Dar ştiu că prietenii mei vor fi cu mine să îmbrăţişeze încă un ''nou născut''!
Cu toată dragostea, Vio


Mulţumesc frumos, pentru felicitări, doamna Suzana Deac!

Cu preţuire, Violetta


Mulţumesc din suflet, Doru Dăncuş!
Sunt deja unul dintre membrii site-ului''revistasingur''şi mă îmbogăţesc în fiecare zi cu ''frumosul'' aşternut în Cuvânt!
Gestul postării lansării volumului meu de poezii mă onorează şi mă emoţionează în acelaşi timp!

Cu admiraţie şi prietenie de început, Violetta Petre



Violetta Petre
Violetta Petre
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 206
Varsta : 70
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 17/09/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Vasilica Ilie Lun Dec 06, 2010 9:47 am

Mult succes, Violeta! Aceeasi, Vasilica Ilie
Vasilica Ilie
Vasilica Ilie

Numarul mesajelor : 183
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/06/2009

http://poezii.biz, netlog

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  IOANA VOICILA-DOBRE Lun Dec 06, 2010 9:58 am

Sa fie cu noroc! A nins la Iasi si va fi o feerie la nasterea noului tau volum. Bravooo!
IOANA VOICILA-DOBRE
IOANA VOICILA-DOBRE

Numarul mesajelor : 516
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/08/2009

http://ro.netlog.com/ionela1961

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Iedu Cristiana Maria Lun Dec 06, 2010 2:59 pm

Violeta ma bucur ca ai mai lansat inca un volum de poezii, al citelea ? As fi vrut sa fiu si eu cu voi dar drumul e lung si rece , poate in 2011 sa ne vedem !Felicitari !
Iedu Cristiana Maria
Iedu Cristiana Maria

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 69
Localizare : valcea
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Violetta Petre Mar Dec 07, 2010 12:18 am

Multumesc frumos, Mara Manolache!


Mulţumesc frumos, domnule Ion Ionescu Bucovu pentru urări!
Să dea Domnul ca în luna decembrie toată lumea să aibă numai bucurii!
Cu preţuire, Violetta Petre


Mulţumesc, Fabyola, draga mea!

Zile minunate cu sănătate şi bucurii şi pentru tine!
Cu drag, Vio

Mulţumesc frumos, Irina!
Aceleaşi bucurii şi emoţii ca ale mele îţi doresc şi ţie!
O lună plină de magia sărbătorilor!
Cudrag, Vio

Draga mea, Doina ! Mulţumesc din suflet pentru urări!
Doresc tuturor poeţilor bucurii ca ale mele!

Cu drag, Vio


Mulţumesc frumos, Victoria!
Urările tale sincere mi-au adus bucuria în suflet!

Cu drag, Vio


Dragă Manuel!
Tu ai fost îngerul meu păzitor!
Îţi mulţumesc din suflet pentru tot ceea ce ai făcut pentru mine şi pentru cartea mea!
Cu admiraţie, preţuire şi prietenie sinceră, Vio


Mulţumesc frumos, Peta!
Pe cât îmi doresc să fiţi toţi aici cu mine, cu atât ştiu mai mult că nu veţi fi niciunul din cei de prin alte oraşe mai îndepărtate..dar, mă împac cu gândul că vei fi măcar cu gândul alături de mine!
Cu mare drag, Vio


Mulţumesc Ioana!
Ţin minte că debutul meu a a vut loc tot pe 11 decembrie când prima ninsoare în Iaşi am adus-o eu...
Îmi place zăpada! Aşa că va fi o privelişte de basm...

Cu drag, Vio


Mulţumesc Vasilica!






Violetta Petre
Violetta Petre
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 206
Varsta : 70
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 17/09/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Didina Sava Sam Dec 11, 2010 5:17 pm

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Seara_21

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet32
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet37
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet38


Prezentarea volumului de catre liviu Apetroaie si cuvantul autoarei




Dincolo de Cer-lansare de carte
Încărcat de rasarit_de_zori. - Independent web videos.

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet10
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet11
Violetta Petre si Liviu Apetroaie
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet12
Violetta Petre si Emilian Marcu
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet13
Geanina Vatamanu ,Violetta Petre si Mariana Bendou
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet14


Violetta Petre,Liviu Apetroaie,Mihai Pastragus
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet39


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Vin Feb 04, 2011 9:40 am, editata de 7 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4305
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Didina Sava Sam Dec 11, 2010 5:23 pm

Violetta Petre,Mariana Bendou,Dorina Ciocan si Verona Corvin
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet16
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet17
Marcel Lutic.Violetta Petre,Emilia Pavel
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet18
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet19
Verona Corvin ,Rodica Rodean
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet20
Elena Olaru
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet21

prietenii si membrii asociatiei


11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet24


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Vin Feb 04, 2011 9:32 am, editata de 1 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4305
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Didina Sava Sam Dec 11, 2010 5:41 pm

Dorina Ciocan,Liviu Miron ,Violetta Petre

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet27

Violetta Petre,Elena Dragan

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet31

Violetta Petre,Verona Corvin
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet29
Marioara Visan ,Emilian Marcu

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet30

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet65
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet66
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet67
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet68
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet69
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet70
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet71
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet72
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet73
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet75
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet76
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet77
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet78
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet79


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Vin Feb 04, 2011 9:34 am, editata de 2 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4305
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Didina Sava Sam Dec 11, 2010 6:01 pm

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet33
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet34


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Vin Feb 04, 2011 9:35 am, editata de 1 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4305
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Corul Sfantul Nectarie Junior

Mesaj  Didina Sava Sam Dec 11, 2010 6:15 pm

Corul Sfantul Nectarie Junior condus de Elena si Daniel Popa

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet40
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet41
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet42
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet43
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet44
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet45


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Sam Dec 11, 2010 11:24 pm, editata de 1 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4305
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty elevii Scolii Vasile Conta Iasi

Mesaj  Didina Sava Sam Dec 11, 2010 6:16 pm

elevii Scolii Vasile Conta Iasi condusi de profesor Mirela Domnescu

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet46
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet47
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet48
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet49


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Sam Dec 11, 2010 11:32 pm, editata de 1 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4305
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Corul Basileus-al Seminarului Teologic Sfantul Vasile cel Mare-Iasi

Mesaj  Didina Sava Sam Dec 11, 2010 6:16 pm

Corul Basileus-al Seminarului Teologic Sfantul Vasile cel Mare-Iasi condus de Mihai Ursache

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet50
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet51
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet52
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet53
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet54



Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Sam Dec 11, 2010 11:42 pm, editata de 1 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4305
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty elevii Liceului Lascar Rosetti din Raducaneni

Mesaj  Didina Sava Sam Dec 11, 2010 6:16 pm

elevii Liceului Lascar Rosetti din Raducaneni -coordonator Elena Olaru

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet55
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet56
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet57
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet58
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet59
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet60
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet61
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet62
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet63
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Violet64


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Dum Dec 12, 2010 12:04 am, editata de 2 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4305
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Ovidiu Raul Vasiliu Sam Dec 11, 2010 8:27 pm

A fost o zi minunata! Cartea d-nei Vio este una de nota 10. Frumos domnule...şi capra aceea care a cântat şi colinde.. E pentru prima data în viaţa mea când aud o capră cântând colinde. În loc de "bing-bang" s-a auzit ţăcănitul acela de la capră.. Ei şi dacă adăugăm şi veselia de după, totul a fost perfect! Smile
Ovidiu Raul Vasiliu
Ovidiu Raul Vasiliu
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 728
Varsta : 48
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 28/08/2010

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty FELICITARI SI SARBATORI FERICITE!

Mesaj  IOANA VOICILA-DOBRE Sam Dec 11, 2010 9:04 pm

Ce bine ca totul a fost perfect!Bravoo frumosilor! V-am admirat in poze si sunteti niste frumosi.Sa va dea Dumnezeu, sanatate!Ma bucur enorm ca ati fost alaturi de Violeta. S-a bucurat ca un copil.Minunate clipe ati trait. Bravoooooo!
IOANA VOICILA-DOBRE
IOANA VOICILA-DOBRE

Numarul mesajelor : 516
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/08/2009

http://ro.netlog.com/ionela1961

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Dorina Ciocan Dum Dec 12, 2010 12:00 am

a fost un eveniment deosebit încununat de magia sărbătorilor de iarnă....felicitări , celor care au organizat evenimentul și Violettei pentru realizarea ei.cu drag, Dorina
Dorina Ciocan
Dorina Ciocan
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 1067
Varsta : 59
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 11/11/2009

http://cititordeproza.ning.com/profile/dorinaciocanhttp://www.fa

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  liviu miron Dum Dec 12, 2010 6:57 am

A fost lume multă ca la o adevărată sărătoare, un cor cum rar poţi auzi în alte parte, o capră care-a colindat(cum bine a spus şi Raul)două săli cu lume de toate vârstele că nu mai ştiai cum să stai pe scaun , că trebuia să te roteşti când spre uşa de la intrare că ne cânta careva, când spre masă unde puteai asculta rima cum se strecoară printre suflete.
Spre ruşinea mea am întârziat la acest eveniment şi nu vă pot spune cum a debutat, dar vă pot spune lucruri din culise.
Pot spune despre Mara cea care a uitat să crească, care umbla ca un copil printre colindători să le împartă colaci şi avea grijă să nu scape din vedere pe niciunul, cum îi îndemna să aplaude mai tare ca cei din sala mare, chiar dacă nu auzeau mare lucru din discursuri, vă pot spune de emoţiile lui Daniel Pantazi( premiantul Universului) care a stat cu o foaie în mâini şi un pix, tot tăind câte un rând odată cu scurgerea timpului, aşteptând să intre şi să ne citească din trăirile lui( fără succes de altfel), de nerăbdarea copiilor, despre un câine negru cu vârful alb la coadă, foarte prietenos care te tot îndemna să-l mângâi, vă mai pot spune despre cum au interacţionat oamenii după ce evenimentul cultural a luat sfârşit, despre râsul Violetei care părea că a stat prea mult timp ascuns după buze.
Didi a fost veselă ca o gazdă care şi-a primit în casă sufletele dragi( mult aşteptate) Doamna Rodica a prezentat cu aceeaşi emoţie invitaţii, a fost o zi de adevărată sărbătoare şi pt toate aceste clipe vreau să mulţumesc tuturor.
M-am încărcat de emoţii şi mi-am curăţat mintea umplând-o cu gânduri bune, m-am ales cu o carte superbă, personalizată cu o dedicaţie din partea autoarei, care cuprinsă de emoţia momentului mi-a scris că sunt poet( nu sunt Violeta, fiindcă nu reuşesc să scriu în vers)
A fost o zi de iarnă rece, dar soarele a strălucit cât a putut şi cerul şi-a deschis albastrul în lumina cuvântului rostit din inimă.
Nu vreau să vă spun câte aţi pierdut dacă nu aţi fost acolo, dar vă invit să vă convingeţi data viitoare când uşile conacului distinsului Sadoveanu se vor deschide iar ca să ne-aducă aminte că noi suntem români.
Violeta felicitari încă o dată pt reuşită şi să-ţi dea Domnul putere şi sănătate să ne scrii cât mai mult.
Cu multă admiraţie vă scriu şi mă semnez...(era să spun iar... derbedeu)
liviu miron
liviu miron
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 56
Localizare : iasi
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty O seara minunata intre prieteni

Mesaj  Didina Sava Dum Dec 12, 2010 8:14 am

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Seara_22
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Seara_23

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Seara_26
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Seara_27
11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Seara_29


Ultima editare efectuata de catre Didina Sava in Vin Feb 04, 2011 9:38 am, editata de 3 ori
Didina Sava
Didina Sava
Initiator forum

Numarul mesajelor : 4305
Varsta : 58
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/06/2009

https://floridepiatrabijoux.forumgratuit.ro/pagini-personale-ale-

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty O familie frumoasa

Mesaj  IOANA VOICILA-DOBRE Dum Dec 12, 2010 3:33 pm

Aveam 16 ani şi eram în anul doi de liceu.Parinţii mi s-au despărţit şi s-au luat cu viaţa, cu munca şi grija pentru fraţii mai mici şi m-au uitat în căminul liceului real-umanist Faurei. Numai Dumnezeu sărăcuţul nu m-a uitat.Venise o scrisoare la ţară pentru mine, de la Buzău şi mama mi-a adus-o. M-am uitat la ea ca la o minune, o salvare. Eram foarte singură şi însingurată şi mă gândeam ce ar putea conţine şi mai ales cine mi-o putea scrie. Eu trimiteam poezii la rubrica ,, manuscrise,, a ziarului judeţean ,,Viaţa Buzăului,, şi primeam răspunsuri în ziar. Mă gândeam că ar putea fi de la ei, un răspuns personal. A fost mult mai mult decât atât. Scrisoarea venea de la unul din poeţii tineri( Girel Barbu) care ca şi mine scria la acea rubrică trimitând versuri pentru a primi răspuns de la Puiu Cristea, un fel de Alex Ştefănescu local, un critic foarte pertinent de altfel. Mesajul ei era acela de a primi să mă altur lor, celor care au creat cenaclul prin corespondenţă,, Prietenia,,. Pentru mine a fost mâna întinsă de Domnul unui copil al Său care, deşi scria poezie, gândea frumos şi vizionar, se simţea pierdut fără familie. Am corespondat cu mulţi creatori de poezie din judeţul Buzău timp de trei ani. Ne-am întâlnit în acest timp chiar la librăria ,,Casa cărţii,, din Buzău şi la cenaclul ,,Viaţa Buzăului,, din Buzău pe când faceam scoala profesională în oraţ. A fost pentru mine o familie minunată, am trăit clipe de o rară frumuseţe împreună şi a rămas peste timp, o prietenie pe viaţă. Acum unul dintre noi, Marin Ifrim este bibliotecar la ,,Casa de cultură a sindicatelor,, Buzău şi promotor cultural al poeţilor buzoieni.Îl putem găsi exact în locul în care pe vremuri funcţiona cenaclul ,,Alexandru Sahia,, la care mergeam iarăşi cu toţii, elevi şi proaspeţi muncitori, absolvenţi de şcoală profesională. El scoate împreună cu Consiliul Judeţean Buzău un almanah literar anual ,,Renaşterea Buzoiană,, în care apar scriitorii de marcă buzoieni, Passionaria Stoicescu, Ion Gheorghe, Gheorghe Istrate, Ion Stanciu, Stelian Grigore, Teodor Cicu precum şi prietenii noştri care s-au devedit a fi poeţi buni cu carţi frumoase şi valoroase, publicate de-a lungul timpului cum ar fi, Carmen Tania Grigore, Girel Barbu, Dorel Istrate, Ion Ifrim, Costel Marafet, Mihaela Boboc, Marin Ifrim, Ion Nica, etc. Anul acesta Marin Ifrim s-a gândit să mă coopteze şi pe mine în proiectul asociatiei sale ,, Renaşterea Buzoiană,, şi să-mi publice două pagini de poezie în almanahul de anul acesta ,, Renaşterea Buzoiană-2011,, şi asta în urma lecturării celor două volume publicate de mine şi a celor 10 antologii la care am participat. Am trimis deja materialele şi aştept cu mare nerăbdare să văd ce a selectat el din poeziile trimise, ce a considerat el că este valoros literar şi artistic în creaţia mea. Acestea se întâmplă dupa 33 de ani. Ne-am văzut în luna lui mai după 30 de ani şi parcă trecuseră două zile aţa de omenoşi şi apropiaţi am rămas. Prietenia este ceva minunat, vă spun eu! Şi pe Carmen am văzut-o tot după 30 de ani, anul acesta pe 22 mai. Ea trăieşte în Anglia dar a venit să-şi publice volumul ei de debut în ţară, la editura Rafet din Râmnicu Sărat, editura prietenului nostru Costel Marafet . Am rămas la fel de deschişi, de motivaţi pozitiv şi de săritori. Deasemenea Marin Ifrim a trimis ziarului,, Jurnalul de Vrancea,, cronica cărtii mele ,, Între verde şi albastru,, făcută de Cezarina Adamescu în Semănătorul online. Mare bucurie mi-a facut acţiunea lui! Acum, revenind la ,,Universul Prieteniei,, trebuie să vă spun că deşi sunt departe şi nu pot participa decât cu sufletul alături de voi, aflaţi că mă simt minunat văzând spiritul prieteniei cum acţionează şi cate pot face oamenii când sunt deschişi şi cominicativi. Am făcut şi eu în felul meu câte ceva, rugând pe mulţi din prietenii mei virtuali să vă fie alături şi mare mi-a fost bucuria văzând că au venit. I-am văzut în poze şi pentru mine a fost ca şi cum aş fi fost şi eu acolo, cu voi. Filmele făcute la manifestări le vizionez de ,,n,, ori şi mă încălzesc la energia flăcării prieteniei ce o emană. Suntem zic eu o familie frumoasă. Să vă dea Dumnezeu, sănătate şi voie bună tuturor celor aflaţi în asociaţia ,,Universului Prieteniei,, la fel şi iniţiatoarelor acestei asociaţii, cât şi prietenilor, admiratorilor şi susţinătorilor ei! Sărbători cu bucurie!


Ultima editare efectuata de catre IOANA VOICILA-DOBRE in Lun Dec 13, 2010 9:23 am, editata de 2 ori
IOANA VOICILA-DOBRE
IOANA VOICILA-DOBRE

Numarul mesajelor : 516
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/08/2009

http://ro.netlog.com/ionela1961

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Mariana Bendou Dum Dec 12, 2010 8:24 pm

Nu a fost nicidecum prima participare la o lansare de carte sau la un concert de Craciun asa ca pot spune cu mana pe inima ca ceea ce s-a intamplat sambata 11decembrie la Muzeul Sadoveanu din Iasi a fost "un eveniment". Atmosfera de sarbatoare, literatura si muzica, arta populara si-au dat mana cu prietenia si cu voia buna intr-un tot fermecator si cald!Felicitari gazdelor si participantilor, mult succes Violettei Petre in devenirea ei poetica, la multi ani si la multe alte activitati reusite Universului Prieteniei!Multumesc pentru amabila invitatie; voi povesti si onestenilor despre lucrurile minunate vazute si traite cu aceasta ocazie.
Mariana Bendou
Mariana Bendou

Numarul mesajelor : 49
Varsta : 61
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 28/11/2010

http://www.rondefrancophone.ning.com, www.marianadima.canalblog.

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Traditii romanesti

Mesaj  Rodica Rodean Joi Dec 16, 2010 2:02 am

Emilia Pavel



Emilia Pavel - Masca-Mit si simbolistica





Marcel Lutic




Marcel Lutic - Timpul sacru-Sarbatorile de altadata



Rodica Rodean
Rodica Rodean

Numarul mesajelor : 544
Varsta : 70
Localizare : IASI
Data de inscriere : 01/06/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Elena Albu Vin Dec 17, 2010 11:47 pm

Violetta, fata draga.... vorbit-am noi..... dar trebuie sa-ti spun si aici printre randuri ganduri ca am simtit alaturi de tine, de VOI.... Dincolo de cer!
Ai mult mai multa Putere decat ai exprimat in minunatele tale randuri.
Cu drag din drag Elena, as spune si Frunzulita voastra.....
Elena Albu
Elena Albu

Numarul mesajelor : 9
Varsta : 57
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Petrescu Dan Sam Dec 18, 2010 2:59 pm

Si eu care credeam ca nu este raspuns la o intrebare
Ce este acolo sus, in cer,unde nu-i umbra de schimbare
Dar astazi sigur sunt si sicer cred,chiar daca par ciudat
Ca Dumnezeu cu harul ce a dat,prin Violeta , l-am aflat
Petrescu Dan
Petrescu Dan

Numarul mesajelor : 220
Varsta : 77
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Iedu Cristiana Maria Mier Dec 22, 2010 7:54 pm

Violeta ai fost la...inaltime ca de obicei , intilnirea a fost pe masura , imi pare rau ca n-am fost prezenta, prezentarea volumului facuta de Liviu Apetroaie de asemenea la inaltime , clipe pe care nu le poti uita !!!!
Iedu Cristiana Maria
Iedu Cristiana Maria

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 69
Localizare : valcea
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Violetta Petre Mar Feb 01, 2011 12:13 am

Da...a fost o poveste despre o familie frumoasă, care s-a adunat pentru a nu ştiu câta oară să sărbătorească bucuria revedereii şi a sărbătorilor de iarnă.
Au mai fost întâlniri, dar parcă de data aceasta a fost bucuria mai mare, lume mai multă, oamenii mai deschişi...
Domnul Păstrăguş , preşedintele Ligii scriitorilor din Iaşi a venit în locul Valentinei Becart care nu a putut veni din motive obiective, dar erau acolo prietenii mei mereu aproape de mine în frunte cu Rodica şi Didina zânele bune, care transformă visele în realitate...
Tot timpul am plutit într-un vis în care parcă nu eram...priveam de pe margine toată foiala aceea de bucurie şi prietenie în care oamenii se simţeau ca la ei acasă...
Nu ştiu de ce nu am scris până acum...parcă mi-era teamă că nu am să pot să redau tot ceea ce am simţit...sufletul meu a dat pe dinafară de atâta bucurie!
Am împărţit cărţi tuturor, câte un crâmpei de suflet fiecăruia.Sper că am făcut un gest care a bucurat oamenii...
Seara i-am invitat pe Rodica, Didi, Mara, Liviu, Dorina, Dl.Marcu...nu au venit toţi, dar a fost o seară minunată în care Liviu a tot citit din poemele mele, apoi ne-am distrat de glumele lui...ne-am retras cu mulţumirea lucrului împlinit...
Rodica mi-a făcut un program de două zile în care am vizitat mânăstirile din Iaşi, o parte din ele, căci la fiecare trebuie să stai măcar jumătate de oră...mi-a făcut un dar minunat ca încheiere a şederii mele la Iaşi...un CD cu fotografii de la fiecare monument de arhitectură pe care l-am vizitat, din fiecare locşor pe care l-am atins cu pasul...
Luni după-amaiază am stat la Rodica unde a venit şi Mara şi am stat de vorbă în timp ce ele lucrau pentru evenimentele din săptămâna ce urma... la orele 23.00 aveam tren...atâta am vorbit că era să pierd trenul...
Am rămas singură în noapte , în drumul spre casă cu retrăirile şi trecerea în revistă a clipelor de vis petrecute în cea de a doua familie a mea...căci Universul Prieteniei aşa m-a primit de la început şi aşa a rămas.
Mulţumesc tuturor prietenilor mei care au fost alături de mine, dar şi celor care au fost cu gândul alături de mine...şi nu în ultimul rând Rodicăi şi Didinei pentru munca lor , pentru emoţiile lor , pentru grijile pe care şi le fac să iasă totul perfect, pentru bucuria pe care mi-au dăruit-o în prag de sărbători!
Cu drag, pentru toţi prietenii şi participanţii la lansara volumului meu de poezii''Dincolo de cer'
Violetta
Violetta Petre
Violetta Petre
moderator bloguri

Numarul mesajelor : 206
Varsta : 70
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 17/09/2009

Sus In jos

11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre Empty Re: 11 Decembrie 2010- Sedinta a VIII-a a Cenaclului U.P.-Lansare de carte "Dincolo de cer"-Violetta Petre

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum