Ultimele subiecte
» Mihaela Moşneanu
Joi Oct 19, 2017 10:53 am Scris de Mihaela Moşneanu

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul II-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Mier Oct 18, 2017 6:17 am Scris de Didina Sava

» Decorațiuni din fetru
Joi Iun 01, 2017 9:42 pm Scris de Didina Sava

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul I-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Lun Mar 13, 2017 5:15 am Scris de Didina Sava

» Heraclidul Alb roman semi-SF
Lun Iul 11, 2016 1:43 pm Scris de Varganici Costica

» Singurătăţile noastre-Titi Nechita
Sam Mar 19, 2016 2:03 am Scris de tyk

» Gustări şi aperitive
Lun Feb 01, 2016 8:59 am Scris de Didina Sava

» Dorina Neculce
Sam Mar 14, 2015 3:42 pm Scris de Dorina Ciocan

» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Dum Noi 30, 2014 11:46 am Scris de Mihai LEONTE

Facebook

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Web Trafic
Site-uri preferate
Retete culinare
Reţele de socializare
Parteneri
forum gratuit

Cleopatra -Casa Gândului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

03092010

Cleopatra -Casa Gândului

http://casa-gandului.ning.com/

Bun venit în „Casa Gândului”! Aici ne găsim pe un site al sufletului.Dorim din toată inima să devină un site literar, artistic, unde sunteţi invitaţi să vă aduceţi contribuţia prin creaţii proprii, fotografie, clipuri, sau orice găsiţi în ‘’preaplinul’’ şi adâncul sufletului. Creaţiile proprii de poezie sau proză, vor fi postate şi în jurnalul de poezie, respectiv proză, de unde textele reprezentative vor fi preluate pentru volumele virtuale care vor apărea periodic. Poate vom reuşi să ne dăruim şi un volum editat .
Când am hotarât să ne adunăm în această ‘’căsuţă’’, singurul lucru care l-am dorit a fost să ne eliberăm de critica rigidă, de orgolii de carton şi principii cu gust de mucegai.Orice gând dăruit are loc de taină în sufletul cuiva.Orice poezie este o spovedanie !

Ultima editare efectuata de catre Casa Gândului in Sam Dec 04, 2010 6:27 am, editata de 1 ori
Casa Gândului

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/09/2010

http://casa-gandului.ning.com/

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Cleopatra -Casa Gândului :: Comentarii

Mesaj la data de Sam Dec 04, 2010 1:17 pm  Dorina Ciocan

multumim că sunteți alături de noi

Sus In jos

Mesaj la data de Sam Dec 04, 2010 6:21 am  Casa Gândului

Va salutam cu drag si transcriem aici mesajele dedicate doamnei Violetta Petre si lansarea volumului ei de autor "Dincolo de Cer",mesaje postate de catre membrii site-ului nostru

Mariana Dobrin "Felicitari, mult succes si sa fii inconjurata de multi prieteni, Violeta!"Felicitari , Violeta, pt. toate aceste comori!!!!!!!!!!!!!

SPRINCENATU DAN si Maria Oprea" Felicitari si mult, mult succes! "
Getty voinea Felicitari,succes si satisfactii depline!
Delia Staniloiu Felicitări draga mea Violeta.Grozav mi-ar fi plăcut să fiu alături de tine, din păcate Bucureşti este departe de Iaşi şi nu pot veni.Sunt alături de tine sufleteşte, salută toate doamnele dragi ce vor fi acolo şi mă bucur SINCER pentru tine, abia aştept să pot să te invit şi eu la un astfel de eveniment. Cu drag de tine şi poezia ta.
Deac SuzanaFelicitari, dna Violetta! Va doresc mult succes!
Felicitari si Asociatiei Universul prieteniei!
Ştefan Doru DăncuşSucces în privinţa lansării şi în viaţă. Am pus anunţul şi pe site-ul nostru:

http://www.revistasingur.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=3263:lansare-de-carte-qdincolo-de-cerq-de-violetta-petre&catid=54:articol-presa&Itemid=115

Numai bine,Dăncuş

mara manolachefelicitari si succese pe mai departe!

Ion Ionescu-BucovuFelicitări doamnei Violetta Petre! Un decembrie cu multe succese!

florentina craciun fabyolaFelicitari sincere Violeta si la cat mai multe. Multa sanatate si impliniri. Asemenea felicitari si pentru Asociatie!
Irina Lucia Mihalca"Dincolo de cer" se afla un suflet sensibil. Felicitari, Violetta!
Stiu , emotiile te vor coplesi, mult succes.

Doina Craciun Felicitări, Vio! Mă bucur mult pentru succesul tău şi îţi doresc să tot ai prilejul să ne faci astfel de bucurii.
Cu mare drag, Doina
victoria preotesescu
MULT SUCCES D-NEI VIOLETA PETRE ,NUMAI BUCURII!
UN SFARSIT DE AN BOGAT ,CU IMPLINIRI TUTUROR SCRIITORILOR DE PE ACEST SITE!

Emanuel Pope Anuntul dvs a fost postat inca de dimineata in grupul dezbateri
http://cititordeproza.ning.com/group/vrafuldecarti/forum/topics/lan...
tocmai pt a avea o cat mai buna audienta , in acelasi timp eu m-am ocupat sa instiiintez despre acesta lansare cat mai multe persoane pt ca este si un eveniment al cetatii nostre in aceeasi masura in care este o reusita a activitatii Universului Prieteniei.Dorim din toată inima succes lansarii si va felicitam pt tot ceea ce faceti!
Cu deosebit respect

Sus In jos

Mesaj la data de Vin Oct 22, 2010 10:55 pm  Dorina Ciocan

salutam Casa Gandului si aspeptam sa ne mai treaca pragul...un semn prietenesc de la dorina ciocan...
poate aduceti aici volumul de versuri- colectiv.
ganduri bune!

mediafire.com sw0xusi86ikxb64

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Sept 12, 2010 11:29 am  Ovidiu Raul Vasiliu

Cleopatra

Egiptul tău era cu mult mai viu
Omul e azi cu sufletul pustiu
Se-mparte timpu-n miile de vieţi,
Dar nu răsar aceleaşi dimineţi.

Când Dumnezeu te-a dăruit a vrut
Mai multe decât lumea a ştiut
Şi ştie..Isis, tu vei străluci
Şi vei aduce zorile de zi

Cu darul tău întotdeauna. Nu-s
Năzuinţe ce prin tine au apus
Eu te-am iubit fără să ştiu de când
Năşteai speranţe cu un simplu gând

Iar astăzi scumpo, când ai revenit,
Războaie încă sunt, nu s-au sfârşit
Sfidează-le cu un zâmbet, ca şi când
Ai fi viaţa din al lumii gând.

P.S. este o poezie din volumul meu, lansat ieri sub egida Asociatiei Universul Prieteniei..a fost cam greu sa vizitez acest blog fara sa o postez...se potriveste prea bine :farao: Very Happy

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Sept 12, 2010 11:18 am  Rodica Rodean

Bine ati venit in UNIVERSUL PRIETENIEI....va multumim pentru increderea acordata si sunt sigura ca impreuna vom face lucruri minunate

Sus In jos

Mesaj la data de Vin Sept 10, 2010 5:56 am  Maria Oprea

Bine v-am gasit, aici, in "Universul Prieteniei"...Incet-incet ne vom aduna cu totii; o parte dintre autorii Cleopatrei sunt deja aici, autori foarte buni, si ma bucur ca asa vom putea impreuna sa deschidem o fereastra noua in acest univers frumos al prieteniei:)

Maria, cu drag!

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Sept 05, 2010 10:17 am  Marioara Visan

Andrada, bine ati venit in Universul Prieteniei, te invit sa postezi si aici minunatele tale creatii ce intodeauna m-au facut sa cred ca Tu esti o zana a povestirilor adevarate, o fiinta diafana, ce trece rand pe rand prin toate trairile emotionale ale univesrului ca apoi sa se desprinda intr-o picatura de cerneala in varful penitei pe o coala alba, pentru a ne darui noua cititorilor tai, metafore, sublime flori ale sufletului tau. Te iubesc Andruta mea draga , si te rog sa-mi faci placerea sa scrii si aici.

Sus In jos

Mesaj la data de Sam Sept 04, 2010 4:45 am  Dorina Ciocan

CE POATE FI MAI FRUMOS DECÂT O CASĂ A GÂNDULUI GAZDUITĂ DE UN UNIVERS AL PRIETENIEI...VĂ DORESC HAR ŞI INSPIRAŢIE DIVINĂ TUTUROR.

Sus In jos

Mesaj la data de Sam Sept 04, 2010 4:43 am  Dorina Ciocan

Bine aţi venit!!!
Sperăm ca şi membrii dumneavoastră să facă multe postări pe Universul Prieteniei...şi să colaborăm prin deschiderea sufletului şi a porţilor...cu mare drag de voi toţi,Dorina Ciocan

Sus In jos

Mesaj   Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum