Ultimele subiecte
» „Flori de piatră-Bijoux" albumul II-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Ieri la 11:14 pm Scris de Didina Sava

» Mihaela Moşneanu
Vin Feb 23, 2018 8:30 am Scris de Mihaela Moşneanu

» Decorațiuni din fetru
Mier Dec 27, 2017 3:19 am Scris de Didina Sava

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul I-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Lun Mar 13, 2017 5:15 am Scris de Didina Sava

» Heraclidul Alb roman semi-SF
Lun Iul 11, 2016 1:43 pm Scris de Varganici Costica

» Singurătăţile noastre-Titi Nechita
Sam Mar 19, 2016 2:03 am Scris de tyk

» Gustări şi aperitive
Lun Feb 01, 2016 8:59 am Scris de Didina Sava

» Dorina Neculce
Sam Mar 14, 2015 3:42 pm Scris de Dorina Ciocan

» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Dum Noi 30, 2014 11:46 am Scris de Mihai LEONTE

Facebook

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Site-uri preferate
Retete culinare
Reţele de socializare
Parteneri
forum gratuit

Corul Sfantul Nectarie Junior

In jos

04072010

ÎncÄ�rcat de rasarit_de_zori. - Independent web videos.

Buna ziua ! Ne bucurăm să vă fim alături !

Suntem Corul religios „Sfântul Nectarie-Junior” din Iași, de la Biserica „Sfântul Nectarie”-cartierul Alexandru cel Bun.
Profesori îndrumători :doamna învățătoare Elena Popa și soțul ei, domnul profesor Daniel Popa
Am fost recomandați acestei asociații de către doamna învățătoare Dorina Ciocan.

Pe viitor ne vom cunoaște mai bine pentru că ne dorim o amplă colaborare cu dumneavoastră.
DOAMNE AJUTĂ!
Vă iubim pe toți!

Corul Sfântul Nectarie-Ju

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 03/07/2010

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Corul Sfantul Nectarie Junior :: Comentarii

Mesaj la data de Sam Mar 19, 2011 6:17 am  Dorina Ciocan

Felicitări Corului Sfântul Nectarie-junior, care a câștigat locul doi, în cadrul concursului național de muzică religioasă „Suflet de creștin”, derulat ieri, 18 martie la Palatul copiilor din Iași.
Sincere felicitări și profesorilor coordonatori, domnului Daniel Popa și doamnei Elena Popa.
cu drag, dorina

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Feb 13, 2011 7:22 am  Dorina Ciocan

Mara, multumim pentru urările făcute...sigur, eu fiindu-le impresar, vreau să câștig un ban de pe urma lor...dar un ban spiritual.cu mare drag de voi

Raul, sigur o să-i întâlnești pe mici coriști și pe domnul profesor Daniel,multumim pentru aprecieri

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Feb 13, 2011 4:48 am  Marioara Visan

Cu adevarat niste ingeri si iti multumim Dorina pentru fericirea ce o trezesc in sufletul nostru glasurile lor gingase, incarcate cu harul lui Dumnezeu, iti multumim caci tu esti artizanul acestor minunate trairi emotionale, ma alatur si eu micilor coristi la cantarea LA MULTI ANI ADELINA, ani frumosi, cu armonie si lumina in suflet cu iubirea lui Dumnezeu in tot ceea ce iti doresti sa faci in viata.

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Feb 13, 2011 3:58 am  Ovidiu Raul Vasiliu

E un cor minunat. Îl cunosc pe Daniel Popa, dirijorul corului, încă de pe vremea când eram student, adică de 14-15 ani. Am cântat împreună la strană la Mănăstirea "Sf. Trei Ierarhi". Eram foarte mulţi, şi studenţi la Teologie şi seminarişti şi făcusem un cerc acolo în jurul Părintelui Clement Haralam, stareţul de atunci al mănăstirii. Are o ureche muzicală fantastică omul - dacă scârţie o uşă, îţi poate spune ce sunet s-a auzit. Daniele, mai ţii minte cum se cutremurau pereţii la "Sf Trei Ierarhi", când cântam noi toţi? Mult spor la treabă în continuare şi "LA MULŢI ANI!" sărbătoritei! Dorina, felicitări că te-ai apropiat de aceşti copii care, din cât se vede, sunt "ai tăi"! Smile Cu drag

Sus In jos

Mesaj la data de Sam Feb 12, 2011 10:00 pm  Dorina Ciocan

mulțumesc tuturor copiilor de la corul Sfântul Nectarie pentru că au fost ieri alături de Adelina la ziua ei de naștere.
Codrin a făcut înregistrări recitând poemele mele iar Alexandra și Nicoleta au improvizat melodii versurilor mele din volumul „Iarna”.a fost o zi de neuitat și îi îmbrățișez pe toți.cu drag și prietenie

Sus In jos

Mesaj la data de Sam Feb 12, 2011 4:41 am  Didina Sava

Cele mai frumoase flori pentru tine si cele mai pline de dragoste urari de sanatate si viata rodnica sa-ti harazeasca Domnul

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Ian 30, 2011 6:56 pm  Dorina Ciocan

Gânduri bune copiilor mei.cu tot dragul

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Oct 10, 2010 7:59 am  Didina Sava

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Oct 10, 2010 7:46 am  Didina Sava

Corul Sfantul Nectarie Junior a fost invitat de catre Dorina Ciocan membra in consiliul de coordonare al cenaclului la sedinta Cenaclului Universul Prieteniei din 09 oct 2010 la Casa Sadoveanu -Iasi
Corul este coordonat de catre profesorul Daniel Popa

Sus In jos

Mesaj la data de Joi Sept 09, 2010 9:37 pm  Dorina Ciocan

Abia astept...sa mai fac si eu cate ceva...ha...ha...am cam tras chiulul...te pup

Sus In jos

Mesaj la data de Joi Sept 09, 2010 10:07 am  Didina Sava

Da !... la sedinta cenaclului din luna octombrie,pe care o sa o pregatesti tu cu Mara in integrum Very Happy

Sus In jos

Mesaj la data de Joi Sept 09, 2010 9:59 am  Dorina Ciocan

Copiii mei...iubiti/i...o sa ii mai aduc

Sus In jos

Mesaj la data de Lun Iul 05, 2010 2:15 am  Corul Sfântul Nectarie-Ju

Cu dragoste pentru cei care ne vizitează...

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Iul 04, 2010 8:39 am  Dorina Ciocan

Bine ați venit, dragi îngerași! cu dragoste ,dorina ciocan(ps.dorina-violeta neculce)

Sus In jos

Mesaj   Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum