Ultimele subiecte
» Mihaela Moşneanu
Ieri la 8:03 am Scris de Mihaela Moşneanu

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul II-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Joi Noi 23, 2017 7:57 am Scris de Didina Sava

» Decorațiuni din fetru
Joi Iun 01, 2017 9:42 pm Scris de Didina Sava

» „Flori de piatră-Bijoux" albumul I-bijuterii artizanale marca Didina Sava
Lun Mar 13, 2017 5:15 am Scris de Didina Sava

» Heraclidul Alb roman semi-SF
Lun Iul 11, 2016 1:43 pm Scris de Varganici Costica

» Singurătăţile noastre-Titi Nechita
Sam Mar 19, 2016 2:03 am Scris de tyk

» Gustări şi aperitive
Lun Feb 01, 2016 8:59 am Scris de Didina Sava

» Dorina Neculce
Sam Mar 14, 2015 3:42 pm Scris de Dorina Ciocan

» Mihai LEONTE poetul armoniei si al optimismului...
Dum Noi 30, 2014 11:46 am Scris de Mihai LEONTE

Facebook

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Web Trafic
Site-uri preferate
Retete culinare
Reţele de socializare
Parteneri
forum gratuit

Rodica Popovici Diaconu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

11012010

Rodica Popovici Diaconu

Draga Rodica si Didina,dragi prieteni ai asociatiei!

Voi sunteti mai mult decat mi-am imaginat eu si absolut tot ce scriu pentru voi aici scriu cu mintea si cu sufletul meu cu care fara indoiala va sunt alaturi toata vremea
la activitatile voastre , si va asigur ca ma mandresc cu voi si inaintea lui Dumnezeu atunci cand ma rog .
Acum in viata mea au aparut alte si alte provocari pe care va trebui sa le depasesc ,
insa cred cu toata puterea ca va veni si ziua in care voi avea posibilitatea sa fac ceea ce se asteapta de la mine ca si membru fondator al visului meu realizat de voi .
Am visat atat de frumos , incat Dumnezeu mi-a asezat visul in inimile voastre si v-a daruit puterea de a-l implini .
Acest univers este unul in care oamenii singuri reusesc sa planga de fericire iar voi sunteti indicatoarele asezate pe drumul catre blandetea si bunatatea de care au nevoie toate acele fiinte pe care viata a inceput sa le doara
Dumnezeu sa va binecuvanteze vietile !
Va imbratisez si inca odata va asigur acum si intotdeauna am scris doar ceea ce am simtit ca meritati voi sa primiti din partea mea .
rodica popovici diaconu

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 58
Localizare : Suedia
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Rodica Popovici Diaconu :: Comentarii

Mesaj la data de Mar Mar 01, 2011 4:49 am  Marioara Visan

O zi din an e a ta
si ti-o doresc sa fie
ca in fotografie
si niciodata nu uita
ca viata-i minunata
LA MULTI ANI, fericiti si cu Lumina si iubire divina in suflet si in viata alaturi de cei dragi

Sus In jos

Mesaj la data de Mar Mar 01, 2011 3:39 am  Rodica Rodean

Sus In jos

Mesaj la data de Lun Feb 28, 2011 10:51 pm  Ovidiu Raul Vasiliu

"La mulţi ani!" şi din partea mea şi o primăvară frumoasă!

Sus In jos

Mesaj la data de Lun Feb 28, 2011 10:12 pm  Didina Sava

Sus In jos

Mesaj la data de Mar Feb 23, 2010 9:54 am  rodica popovici diaconu

DE CE SCRIEM ?
In fapt atunci când începem să scriem , cu mai multă sau mai puţină pricepere NE LĂSĂM INIMA SĂ VORBEASCĂ , iar noi doar aşezam pe hartie ceea ce ea ne dicteaza.
Personal, nu sunt foarte iscusita în a scrie , însa de cele mai multe ori când am simţit nevoia să o fac am făcut-o pentru că probabil inima mea era undeva la “supraplin”, fie de bucurie, fie de necaz.
Cred ca ceea ce rămâne în mintea acelora care parcurg rândurile scrise ale semenilor este de fapt un soi de cunoaştere a celui care şi-a asezat iubirea , incertitudinea sau necazul pe o fila .
Îmi place mult să citesc şi întotdeauna când parcurg o poezie , proză ori un articol banal mă plimb prin sufletul aceluia care semnează, ori cutreier prin locul si esenţa acţiunii din lectura.
Mare pierdere este pentru noua generaţie lipsa preocupării pentru citit . Constatăm cu fiecare an ce trece, că oamenii nu mai doresc să comunice direct, că lipsa de încredere creşte, iar valorile promovate sunt acelea moderne, bazate pe o cunoaştere artificiala şi lipsita de afecţiune ori consideraţie . Instalarea egoismului şi a orgoliului , a unei autoevaluări lipsite de valori tradiţionale ne transforma în indivizi vanitoşi şi superficiali.
DE STAI ŞI-ASCULŢI FORFOTA LUMII,
UN STRANIU GÂND TE-APASĂ:
LA CE OARE-I BUN AZI CURAJUL ,
CÂND LUMEA TOATA-I LAŞĂ!
.....................................................
DE-AŞ PUTEA, AŞ JUDECA,
DAR NU AM AŞA PUTERE,
POT DOAR BUNĂTATEA MEA
S-O OFER FĂRĂ A CERE.
Eu am convingerea ca aici , în aceasta publicaţie, veţi gasi o serie de srieri care vă vor trimite cel puţin pentru cateva minute într-o lume a sentimentelor trăite şi declarate vouă cu toată căldura, lume în care, vă asigur eu, că este minunat. NIMIC NU POATE FI MAI PLĂCUT DECÂT SA CUNOŞTI ORI SA VREI SA CUNOŞTI OAMENII CARE SE VOR A FI CUNOSCUŢI DE TINE , OAMENII CARE IŢI DESCHID UŞA SUFLETULUI LOR ŞI IŢI PERMIT SĂ ACCESEZI ORICE COLŢIŞOR DE ACOLO.
BINE AŢI VENIT ÎN LUMEA NOASTRĂ!

FIRESC
Tu, crezi în lumină?
Crezi că-i ceva sfânt?
Ştii că soarele suspină ,
Când priveşte pe pământ?
Eşti tu, oare înţelept?
Simţi a soarelui căldură ,
Când atinge al tău piept
Şi din el nimic nu fură?
Ştii tu, oare ce-i durerea?
Te-a cuprins acea trăire,